חדשות

כתיבת תוכן לאתרים במחירים נוחים
מאמרים לקידום אתר במחירים נוחים
קידום ביוטיוב, קידום הסרטונים שלכם ביוטיוב, הגדלת הצפיות וחשיפה גדולה
חשיפה גדולה לעמודים עסקים בפייסבוק על מנת לצבור לייקים.

קופה רושמת


קופה רושמת

קופה רושמת הינה מכשיר מכני או אלקטרוני המשמש לחישוב תשלומים, אגירת כספים ורישום מיסים בצורה מסודרת וקוהרנטית. בעת התשלומים השונים בבתי העסק, כל בית עסק- מחנות פירות או בגדים, חנויות קוסמטיקה או בתי מרקחת, מסעדות אכול כפי יכולתך או מסעדות יוקרתיות ויקרות, כאשר התשלום מתבצע בבית העסק עצמו, באמצעות מזומן, צ'ק או אשראי, הקופה הרושמת נפתחת, הכסף נשמר בתוכה וקבלה ניתנת ללקוח המשלם והרוכש. הקופה הרושמת הומצאה לראשונה בשלהי המאה ה-19, בארה"ב, דייטון אוהיו, ע"י בעל עסק שמאס בעובדיו השונים והלא אתיים שנהגו להעלים כספים מבית העסק שלו חדשות כבקרים, ולשם בקרה ופיקוח, הוא המציא קופה רושמת אומגה מסודרת, שם נאגר הכסף וכל פעם שמתבצעת עסקה, הקופה הרושמת שהייתה מחוברת לפעמון רועש, אותתה על כך ברעש ובצלצולים רמים ורועשים. אכן, הקופה הרושמת המקורית הומצאו לצורכי הגנה ותו לא ורק לאחר מכן, התווספו אליה פונקציות שונות ותפקידים שונים, כמו מתן קבלות ללקוחות ושמירת קבלות אצל בעל העסק למען הצהרות מס ורישום, שקילה של מוצרים שונים, בעיקר פירות וירוקות ועוד.

עם הזמן, הקופות הרושמות הפכו למשוכללות יותר ולכאלו אשר יכולות למלא תפקידים רבים למען שימושים לא מעטים. ממכשיר שנועד למנוע גניבות, הקופה הרושמת בגלגוליה העכשוויים ביותר מתחברת לבנקים עולמיים, כדי לאפשר בעולם הגלובלי שלנו לכל לקוח, מכל מקום על פני העולם, לשלם במדינה אחרת באמצעות כרטיס האשראי שלו. הקופות של היום, משלבות בתוכן בר-קודים למען שימוש בכרטיסי אשראי, הדרך המועדפת לרכישת מוצרים ע"י רוב האנשים. זאת ועוד, היום רוב הקופות הרושמות בכלל מצויידות במסכי מגע משוכללים, כך שאין צורך להקיש בחוזקה על מקשים, אלא ניתן להפעיל את הקופה באמצעות מגע על מסכי מחשב שטוחים, שמחוברים לקופה עצמה שנפתחת בחוזקה, כל עת שמשתמשים בה. זאת ועוד, היום כל הקופות יכולות לסכם פדיונים ימיים ואף חודשיים, כך שיש פיקוח מלא על כל אגורה שחוקה שנכנסת פנימה.

קופה רושמת התחילה את דרכה בתור כלי הגנתי של בעלי עסקים קטנים בארה"ב והתגלגלה בעולם המודרני להיות מכשיר הכרחי לכל בעל עסק שמעוניין בניהול אפקטיבי וראוי. למעשה, קופה היא הדבר הראשון שכל אחד צריך, בעת פיתחו עסק חדש, בתקווה משגשג.