חדשות

כתיבת תוכן לאתרים במחירים נוחים
מאמרים לקידום אתר במחירים נוחים
קידום ביוטיוב, קידום הסרטונים שלכם ביוטיוב, הגדלת הצפיות וחשיפה גדולה
חשיפה גדולה לעמודים עסקים בפייסבוק על מנת לצבור לייקים.

קידום רשלנות רפואית

כאשר אנו מגיעים לבדיקות תקופתיות אצל הרופא שלנו אנו מצפים ממנו, במסגרת תחומי אחריותו, לערוך אבחון אחר מחלות מסוימות. במהלך בדיקות אלו, אנו סומכים בלב מלא על הרופא שלנו, ולא בכדי מפקידים בידיו את מלאכת האבחון והטיפול לאחר מכן. מעבר לרופא המאבחן אנו גם בצורה עקיפה סומכים על חוות דעתו וכושר שיפוטו של המוסד הרפואי, מטעמו עובד אותו הרופא. השאלה הנשאלת היא מה קורה כאשר אותו הרופא לא הצליח לאבחן מחלה נוכחת וקיימת.

 

מי אחראי על אבחון רפואי של מחלות?

לפי בית המשפט, מי שאחראי ואמון על כל הנושא של אבחון מחלות בקרב מטופלים הינם הרופאים והמוסד הרפואי כאד. אותם הרופאים קיבלו את הכשרתם המלאה להעניק אבחוני מחלות מטעמו של המוסד הרפואי. אנו מצפים מהרופא, כמטופלים, שהוא אכן יהיה מוסמך דיו על מנת לאבחן את המחלה כמו גם לייעד לה דרכי טיפול הולמות ומתאימות עבורנו. כיום קופות חולים קוראות לציבור הרב לערוך בדיקות תקופתיות בכדי לאבחן מצבים רפואיים מסוגים שונים דוגמת מחלות קשות.

 

מהי החשיבות של אבחון מחלות?

החשיבות של האבחון הינה גדולה לאין ערוך, שכן ככל שהזיהוי של המחלה יהיה מוקדם יותר, ובפרט אם מדובר במחלות קשות, אזי שסיכויי ההחלמה יעלו בהתאם. כיום העילה המרכזית של תביעות העסוקות בנושא של רשלנות רפואית מזוהה עם אבחון לקוי או היעדר אבחון. כאשר הרופא מאבחן בצורה שגויה או לחלופין ביצע אבחון בזמן מאוחר מדי, הדבר יכול להסב נזקים חמורים לגופו של המטופל. בישראל של היום אבחון רפואי לקוי או מאוחר, מהווה גורם עיקרי למקרי ממות של עשרות אם לא מאות חולים מדי שנה בשנה.

 

רשלנות רפואית במהלך אבחון רפואי יכולה להסב פגיעות במספר דרכים שונות, כמו למשל מתן של טיפול תרופתי בלתי מתאים למצבו הגופני של המטופל עקב אבחון שגוי. טיפול זה עלול להזיק במידה רבה לתפקודו הבריאותי של אותו המטופל, ובמקרים חמורים יותר יכול להוביל למותו. מעבר לכך רשלנות רפואית בעת אבחון רפואי יכולה לגרום לחולים להישאר נכים או מוגבלים למשך כל החיים.