חדשות

כתיבת תוכן לאתרים במחירים נוחים
מאמרים לקידום אתר במחירים נוחים
קידום ביוטיוב, קידום הסרטונים שלכם ביוטיוב, הגדלת הצפיות וחשיפה גדולה
חשיפה גדולה לעמודים עסקים בפייסבוק על מנת לצבור לייקים.

קידום פגיעות ופציעות

איך לקדם בנושא שיקום אוטופדי
פציעות ספורט הן נושא משותף לאנשים הנוהגים ליהנות מפעילות גופנית בשעות הפנאי ולעסוק בספורט מהנה ובריא ולספורטאים מקצועיים. כמעט כל אדם העוסק בפעילות גופנית סובל מכך בגלל שיטות אימון או תרגול לקויות ולא נכונות, בגלל בעיות במבנה הגוף, מחוסר חימום ומתיחות לפני ואחרי אימון ומסיבות של ציוד לא מתאים או מאמץ יתר.פציעות עלולות לחזור על עצמן והשכיחות שבהן: קריעת רצועות, שברים, פריקת מפרקים, מתיחת שרירים, דלקות וגידים קרועים.


שני סוגים של פציעות

ניתן לחלק פציעות ספורט לשני סוגים עיקריים- פציעות בגלל פגיעה חיצונית (טראומה) ופציעות פנימיות הנובעות ממבנה הגוף, ממאמץ יתר וגורמים נוספים. פציעות חיצונית כמו שברים בעצמות, פריקת מפרקים וכד' עלולות להיגרם כתוצאה מהתנגשות בין שחקנים, נפילה או פגיעה במהלך הפעילות הגופנית. פציעות פנימיות מתחילות לרוב בהדרגה ולכן חשוב לאבחן את הגורם לבעיה במהירות ולטפל בזמן כדי להימנע מכאב כרוני ומנזק בלתי הפיך.


פציעות שכיחות

פציעות ופגיעות ספורט נפוצות הינן שברים בעצמות ונקעים, מתיחה או כיווץ שרירים, קריעת רצועות או גידים במפרקים השונים (לדוגמה רצועות הברך), דלקות שונות ובעיות מכניות שונות. כאשר חשים בכאב מומלץ לעצור את הפעילות הגופנית ולהתחיל בטיפול מוקדם באופן עצמי בעזרת קומפרסים ומנוחה אך אם הכאב לא פג וסובלים ממוגבלות בתנועה חשוב לפנות לאבחון מקצועי ולטיפול.


אנשי מקצוע בתחום

פציעות ספורט שכיחות ויש לטפל בהן בזמן ובמקצועיות. אנשי מקצוע מיומנים באבחון ובטיפול בפציעות הם אורטופדים, כירופרקטים, מאמני כושר בעלי הסמכה לאבחון וטיפול, רופאים בתחום השיקום ומטפלים אלטרנטיביים בעלי הכשרה, ידע וניסיון בשיקום אורטופדי.


אבחון וטיפול מהיר

אין להזניח פציעה או כאב בו חשים במהלך הפעילות הגופנית או לאחריה. חשוב לעקוב אחרי התסמינים כמו התנפחות מקום הפגיעה, חום, מוגבלות בתנועה, כאב בעוצמות שונות וכו'. במידה וטיפול בבית ומנוחה אינם עוזרים יש לגשת לטיפול מקצועי כדי לאבחן את הפציעה ולקבל טיפול מקצועי ויסודי עד לחזרה לשגרת האימונים ולתחרויות. הזנחת כאב או בעיה עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך, לסבל רב, לכאבים כרוניים ולתקופת החלמה ארוכה.