חדשות

כתיבת תוכן לאתרים במחירים נוחים
מאמרים לקידום אתר במחירים נוחים
קידום ביוטיוב, קידום הסרטונים שלכם ביוטיוב, הגדלת הצפיות וחשיפה גדולה
חשיפה גדולה לעמודים עסקים בפייסבוק על מנת לצבור לייקים.

שאלות ותשובות

 

 

מצלמות נסתרות בחנויות אלה נועדו להגן על החנות מפני גנבה שקטה אך קטלנית. חשוב לציין כי לא ניתן למנוע מהגנבים לממש את זממם, בשל מהירותם, פעולתם השקטה וחוסר משיכת תשומת לב מצדם. מצלמות נסתרות הן כלי עזר במידה והגנבה כבר בוצעה, מבלי שצוות המוכרים שם לב: סרט המצלמה יקטין את הנזק שנגרם לחנות, בשל קיום קצה חוט לאיתור הגנב. כמו כן, הוא יסייע למשטרה בחיפושים אחריו.

לפניכם קובץ שאלות ותשובות לגבי סוג המצלמה שצריכה להיות מותקנת בחנויות אלה, ואופן התקנתה:


באיזה דגם של מצלמה מדובר בדרך כלל ?

 

בדגם המשוכלל ביותר והיקר ביותר שניתן להעלות על הדעת. הגנבים בחנויות הגדולות מבצעים גם גנבה שקטה בזמן שעות העבודה, וגם חדירות לילה בהן החנות נבזזת ונמצאת הרוסה בבוקר שלמחרת. במעשי הביזה הללו נלקחים בדרך כלל הסחורות היקרות, וסכומי הכסף הגדולים. לפיכך חשוב שיהיו במצלמות: עומק צילום מרבי, יכולת צילום בחושך, ואיכות תמונה HD.

דגם נפוץ בחנויות גדולות בעלות 2-3 מפלסים הוא דגם מסוג IP. מצלמת ה IP מסוגלת להציג לך את הסרט ב SLOW MOTION ובאיכות צילום של סרט קולנועי. כל פרט ופרט נצפה בדיוק מרבי, וניתן אפילו לראות צבע עיניים וצבע שרוכי נעליים של האנשים המצולמים. 

מה הם שימושי המצלמה בחנויות הגדולות ?

לתעד מעשי גנבה שונים. אחרי הכל, בשל גודלה של החנות, וחוסר כוח אדם מספק, תמיד ישנם שטחים "מתים" עליהם לא ניתן לפקח. לכן, חשוב שיותקנו כמה שיותר

 

מצלמות נסתרות

מהדגמים החדישים והמשוכללים ביותר. המצלמות הללו אינן עושות הנחות לשום ס"מ בחנות הזו, והן מצלמות גם את אותם "שטחים מתים", בהם לא מצויים עובדים. 

היכן בדרך כלל מצלמות נסתרות מותקנות בחנויות מסוג כזה ?

 

בגבולות הגזרה של החנות: כניסה ויציאה. במידה והכניסה והיציאה הן בדלתות נפרדות, ויש לצמצם בתקציב, עדיפה ההתקנה ביציאה מן החנות, על מנת לתעד את יציאת הגנב ממנה, לאחר שתועד גונב, כדי להתחקות אחר צעדיו בהמשך.

 

לכן, אותה מצלמה שתוצב ביציאה צריכה להיות בעלת נפח הצילום הגדול ביותר בשוק ולצלם מטרים שלמים של קניון או רחוב, בהם מסתובב הגנב לאחר מעשה. בנוסף, יותקנו מצלמות נסתרות במרכזי המחלקות: בגדים, משקפי שמש, הלבשה תחתונה, נעליים ועוד. מצלמות נסתרות יוצבו במרכזים הגאוגרפיים של המחלקות, ויתעדו ב 360 מעלות את הנעשה בכל מחלקה ומחלקה.

 

האם המצלמות בחנות מחוברות לכלי בו ניתן לצפות בחומרים?

כן, ואפילו לכמה כלים כאלה. מסך פלזמה, ומכשיר DVR יוצבו בקופה. במידה וזו חנות גדולה מאד, בה יש כמה מוקדים של קופות, בכל קופה יוצב DVR ומסך פלזמה, שיחובר ל 1-3 מצלמות נסתרות של המחלקות. על המוכר לטלפן להנהלת החנות או למשטרה במידה והוא מבחין בגנבה בזמן אמת.

 

לסיכום, חנות כלבו גדולה היא גוף מסחרי שחשוף לפגיעה בשל גודלו הכביר, וחוסר היכולת לפקח את הנעשה בו סימולטנית, בהינתן כוח אדם לא מספק. לפיכך, נדרשת מצלמה נסתרת באיכות גבוהה מאד, המסוגלת לשדר פרטים ומדויקים ב slow motion. אכן, חנויות כמו HARRODS בלונדון, HEMLEYS, אף היא בלונדון, איקאה בנתניה ובראשון לציון, ועוד - מפנות תקציבים מטאוריים למערך האבטחה, ובפרט למערך המצלמות הנסתרות.